پنل کاربری


درباره ما

هیأت کوه‌نوردی استان اصفهان به همت و تلاش زنده‌یاد سرهنگ ایزدی در سال 1345 تأسیس گردید پس از آن دوستان و سروران زیادی از جمله جناب سرگرد مینویی، آقایان سمویی، روان به ، سرهنگ فشارکی، جمالی، مکاری، حجاریان ‏، غلافگر عهده دار مدیریت این مجموعه در اصفهان شدند در حال حاضر جناب آقای علیرضا بوژمهرانی بوژمهرانی سکان‌دار این مجموعه می‌باشند.

از همان سالها بانوان هیأت کوه‌نوردی استان اصفهان نیز فعالیت خود را آغاز نمودند و بطور رسمی از سال 47 فعالیت این بخش با همراهی خانمها زهرا وثوقی ، کبری کیان ارثی ، شهناز مهین ، احترام حاتمی ، منیژه عابدی ، طاهره ستایش ، رزی ستایش ، زهرا هراتیان و خانم پرچم شکل گرفت .سپس کارگروه بانوان هیأت کوه‌نوردی استان اصفهان از سال 1358 با کمک  سرکار خانم محبویه خراسانی و با همکاری همکارانشان خانمها زمردیان ، قائدی ، یدالهی ، صبوری ، گلزار ، خیام باشی ، احمدی و امینی فعالیت خود را آغاز نمود‏، پس از ایشان خانم امینی به عنوان اولین نائب رئیس ( سال 78)  و به ترتیب خانم ها بختیاری ، عسگری ، عارفیان ، بزرگزاد ، حسنی و در حال حاضر سرکار خانم مدرسی عهداه دار این مسئولیت می بلشند .  در طی این سالها خدمات ارزشمندی توسط این دوستان در زمینه ورزش کوهنوردی انجام شده از آن جمله می توان به برگزاری دوره های مختلف آموزش کوهپیمایی، صعودهای ورزشی ، غار نوردی ، پزشکی کوهستان ، جی پی اس ، قطب نما و تربیت مربی جهت آموزش علاقمندان به این ورزش مفرح اشاره کرد.

 هیأت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان متشکل از کارگروه های مختلفی است و در رأس آن رئیس و دبیر هیات می‌باشند. این کارگروه ها در زمینه‌های مختلف از جمله کوه‌پیمایی، کوه‌نوردی، هیمالیا نوردی، سنگنوردی طبیعی و سنگنوردی داخل سالن (صعودهای ورزشی)، غار نوردی ، دره نوردی،دوی کوهستان(اسکای رانینگ)، امداد و نجات و محیط زیست فعالیت می‌کنند.دیگر کارگروه ها نیز از قبیل پیشکسوتان، پناهگاه‌ها، پزشکی کوهستان، روابط عمومی و امور بین الملل، امور شهرستانها، زمینه را در جهت گسترش علمی و فرهنگی این ورزش مهیا می‌سازند.

 از جمله بخشهای فعال هیأت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان کارگروه بانوان می باشد.

از فعالیتهای شاخص کمیته بانوان در سالهای گذشته می توان به موارد زیر اشاره کرد .

1-      برنامه پیاده روی از کوفه تا کربلا در اربعین سال 91 و 92 

2-     صعود به قله مراپیک به ارتفاع 6645 متر در همالیا  سال 90

3-     صعود به قله آرارات به ارتفاع 5137 متر در ترکیه سال 89

4-     صعود به آراگاتس به ارتفاع 4090 متر در ارمنستان سال 91

5-     صعود به قله ارجیس به ارتفاع 3916 متر در ترکیه سال 92

6-     اعزام یک نفر در رده سنی نوجوانان به مسابقات جهانی سنگاپور سال 93

7-صعود به قله کازبک گرجستان سال 93

8- اعزام یک نفر در رده سنی نوجوانان به مسابقات سنگنوردی آسیایی مالزی 94

9- صعود به قله کلیمانجارو (بام افریقا) سال 94

10- برگزاری جشنوراه سنگنوردی بانوان و همایش نواب رییسان هیاتهای سراسر کشور در سال 94

 

همچنین این کمیته کلاسهای متنوع ویژه بانوان برگزار نموده که می توان به برگزاری کلاس سنگ پیشرفته و همچنین کلاس آموزشی غار پیشرفته برای اولین بار در استان اصفهان (که تاکنون در اصفهان برای بانوان برگزار نشده بود)  اشاره نمود.  این بخش در زمینه امور فرهنگی نیز فعالیتهایی داشته که از آن جمله می توان به ضیافت افطاری ماه مبارک رمضان و برگزاری برنامه های متنوع در اعیاد مختلف از جمله میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و یوم الله 22 بهمن اشاره نمود .این بخش برنامه هایی نیز برای تقدیر و تجلیل از پیشکسوتان بانو نیز داشته است .

 از دیگر بخشهای هیأت کوه‌نوردی استان اصفهان کارگروه محیط زیست  است که از سال 1380 فعالیت خود با توجه به رشد روزافزون کوه‌نوردی، طبیعت گردی ، گردشگری آغاز نمود.این کارگروه اجرا کننده کارگاههای آموزشی در زمینه آشنایی با گربه‌سانان ایران، آشنایی با پرندگان شکاری ایران و آشنایی با مارها و خزندگان ایران بوده است همچنین می توان به اجرای همایش تنوع زیستی با همکاری NGO دوستداران محیط زیست دانشگاه شهید رجایی (انجمن یوز ایرانی) و کارگاه آموزشی نحوه رفتار با حیوانات وحشی در محیط کوهستان اشاره نمود .

دیگربرنامه‌های  این کارگروه در مناسبتهای مختلف به شرح زیر بوده است :

1-     روز زمین پاک 2 اردیبهشت

2-     روز جهانی محیط زیست 15 خرداد

3-     روز جهانی پاکسازی کوهستان اولین جمعه مهرماه

4-     روز جهانی کوهستان 20 آذر مصادف با 11 دسامبر

5-     روز ملی دماوند در تیرماه

 بخش دیگر هیأت کوه‌نوردی استان اصفهان کارگروه (کمیته) کوهپیمایی می‌باشد . این کارگروه از بدو تأسیس هیأت در سال 1345 اقدام به اجرای برنامه‌های کوهپیمایی برای علاقمندان همراه با آموزشهای مختصر و مفید نموده است از جمله برنامه‌های این کارگروه می‌توان به اجرای برنامه های کوهپیمایی و طبیعت گردی به کوههای زیر 4000 متر طبق برنامه‌ریزی که معمولا بصورت شش ماهه از قبل اعلام می‌‌گردد اشاره نمود، همچنین این کمیته مجری صعودهای سراسری در استان اصفهان می‌باشد. در حال حاضر با توجه به سیاستهای جدید هیات کوهنوردی استان در ورود به مسایل اجرایی به موازات سایر گروه های کوهنوردی ،اجرای برنامه های برون شهری از دستور کار خارج شده است ولیکن نظارت بر برنامه ها و نحوه اجرای برنامه توسط پروه ها توسط کارگروه کوهنوردی به مسوولیت آقای کیوان زمانی انجام می گردد.

برخی از این صعودها در سال های گذشته به شرح زیر می‌باشد:

-         صعود سراسری دالانکوه

-         صعود سراسری سول خوانسار

-         صعود شبانه کرکس ویژه ایام ماه مبارک رمضان

از اقدامات بخش فرهنگی این بخش می توان به ضیافت افطاری ماه مبارک رمضان ویژه کوهنوردان در پارک صفه، صعود به مناسبت گرامیداشت یوم الله 22 بهمن و ... اشاره نمود .

هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان

ردیف

سمت

مسئول

1

رئیس هیات

علیرضا بوژمهرانی

2

دبیر هیات

ابراهیم نادری

3

نائب رئیس بانوان

خانم مدرسی

4

اعضا هیات رییسه

حاج آقا حجاریان ,آقای کریم عاطفت ,خانم حسنی

5

کارگروه روابط عمومی و بین الملل

علی نداف پور

6

کارگروه کوهنوردی

کیوان زمانی

7

مشاور اقتصادی

اکبر جلوانی

8

کارگروه آموزش

سیدرضاحسینی

9

کارگروه غارنوردی

محمد منصوری

10

مسوول کارگروه صعودهای ورزشی

اسماعیل نجفی

11

عضو کارگروه صعودهای ورزشی

مهدی باقری نژاد

12

کارگروه پیشکسوتان

رضا جعفرزاده

13

کارگروه شهرستانها

مهدی جعفری

14

کار گروه محیط زیست

علی وحیدی

15

 کارگروه دره نوردی و اسکای رانینگ

امیر جلوانی

16

کارگروه استعداد یابی

حمید علی اکبری

17

خزانه دار

علیرضا سردارصولت

18

مشاور عالی

هادی فرقانی

19 

کارگروه هیمالیا نوردی

رضا آقایی

20 

کارگروه پزشکی

دکتررضا  اسلامی نیا

 21

کارگروه امداد و نجات

نوید مرادیان

             با تشکر از پیشکسوت عزیز جناب آقای خلیفه سلطانی و کلیه عزیرانی که ما را در تهیه این مطلب یاری رساندند.
کلیه حقوق این سایت متعلق به هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان می باشد.

  © 2012-2015  All Rights Reserved.

طراحی سایت : آسمان پارس

Top